Konsol

Yüksek Performanslı PS4’ler Gelebilir!

Oyun konsolu devi Sony, kullanıcıların geri dönüşlerini dikkate aldı ve yüksek performanslı PS4‘ler üretmeye karar verdi.

Bilindiği üzere oyun konsolu firmaları arasında Sony PlayStation sayesinde zirveleri oynuyor. PlayStation 4 ise şık ve güzel tasarımının yanı sıra bazı konularda eleştiriliyor. En fazla şikayet edilen konu ise konsolun, bazı oyunları 1080p 60fps standartında çalıştıramaması.

Şirket bu konuyla ilgili net kararlar alıp fayda sağlayıcı adımlar atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde bir oyun sitesine röportaj veren Sony Computer Entertainment başkanı Masayasu Ito, yüksek performanslı PlayStation 4 üretebileceklerini söyledi.

Öte yandan yeni konsol modelleri üzerine çalıştıklarını da belirten Ito, bahsi geçen yüksek performanslı PlayStation 4‘lerin yeni modellerde gelebileceğini de vurguladı.

Aynı zamanda standart ve yüksek performans olarak iki versiyon sunabileceklerini belirten Ito, çalıştıkları birçok firmanın da bu karara sıcak baktığını da sözlerine ekledi.

Sony firmasının bu kararı almasındaki en önemli etkenlerden birisi şirketin yeni sanal gözlüğü PlayStation VR olabilir. Çünkü Sony firması, PlayStation VR ile oyunculara 100 derecelik bakış açısına sahip, 1080p çözünürlükte bir kalite sunmak istiyor. Doğal olarak böyle bir hedef için de şuanki PlayStation 4 yetersiz kalıyor.

Bundan hariç PS Vita konusuna da değinen Masayasu Ito, Vita için herhangi bir oyun geliştirme çabasında bulunmadıklarını da dile getirdi.

İlginizi Çekebilir;

160 TL değerinde Shengkai D97 Drone – Ödüllü Video

iPhone 6S’i Ferrari 458 Italia ile Ezdiler

Yorumlar
En Başa