Mobil

Xperia Z5 Ailesinde de Xperia Z3’te Yaşanan Isınma Sorunu Devam Ediyor mu?

Sony’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni üst seviye akıllı telefonu Xperia Z5’te de ısınma sorunu var mı?

Sony, geçtiğimiz yıl tanıtılan amiral gemisi Xperia Z3’te yaşanan ısınma sorunları sebebiyle büyük eleştiri almıştı. Snapdragon 810 işlemciden kaynaklandığı belirtilen bu ısınma probleminin aslında işlemcinin doğru soğutulmamasından kaynaklandığını da söylemek mümkün.

Aradan yaklaşık 1 yıl geçti ve Sony, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium adıyla 3 yeni üst seviye telefon duyurdu. Ne varki bu telefonlarda da Snapdragon 810‘un kullanılması herkesin kafasında aynı soru işaretinin belirmesine yol açtı. Isınma sorunu devam ediyor mu?

Konuyla ilgili bir video yayınlayan Btekt adlı YouTube kanalında Xperia Z5 ile yaklaşık 10 dakika 4K video kaydı yapılıyor. Normalde bu süre Xperia Z3 için yüksek ısı problemine sebep oluyordu. Fakat görünen o ki Xperia Z5’te aynı derecede ısınma problemi yok. Demekki sorun yüksek ısılara çıkan işlemcide değil, işlemciyi soğutmakta yetersiz kalan Xperia Z3’teydi.

Xperia Z5’in ısınmasıyla ilgili yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Konuyla ilgili testleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir;

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’ın Tüm Özellikleri İçin Tıklayın

Dünyanın İlk 4K Ekranlı Telefonu Xperia Z5 Premium’un Tüm Özellikleri İçin Tıklayın

Yorumlar
Yukarı Çık