Mobil

Xperia Z3’e Android 5.0 Lollipop Dağıtımı Nihayet Başladı

Sony, nihayet Android 5.0 Lollipop güncellemelerine başladı. Mevcut amiral gemi modeli Xperia Z3'e güncelleme dağıtımı başladı.

HTC, LG ve Samsung'a nazaran Android 5.0 Lollipop güncellemelerinde daha geç kalan Sony, nihayet Xperia Z3 ile dağıtıma başladı. Diğer markalardan ve modellerden de gördüğümüz gibi yurt dışında başlayan güncellemenin ülkemize uğraması bir kaç ayı bulabiliyor.

Sony, Xperia Z3 için Android 5.0 Lollipop güncellemesine İskandinav ülkelerinden başladı. Amiral gemi modeli yanında Xperia Z3 Compact'ın da eş zamanlı olarak Lollipop güncellemesi alacağı belirtilenler arasında.

Sony, Android 5.0 Lollipop güncellemesiyle doğal olarak performans artışı ve stabilite sunulurken yenilenmiş bir arayüz de karşımıza çıkacak.

Burada tekrar dipnot olarak belirtelim. Bizler dünyanın neresinde olursa olsun bültenler ve duyurular ışığında başlayan güncellemeleri sizlere duyuruyoruz. Fakat güncellemelerin ülkemizde dağıtımının başlaması, güncelleme hızı ve tarihi gibi durumlar firmaların insiyatifinde gelişiyor. Yani bu haberde olduğu gibi, Lollipop güncellemesinin Xperia Z3 için başlamış olması Türkiye'de hemen indirilebileceği anlamına gelmiyor. Tahminlerimiz bu güncellemenin ülkemize bir aydan daha kısa bir sürede gelmeyeceği yönünde. 

Android 5.0 Lollipop güncellemesi alacağı açıklanan tüm markaların tüm modellerinin listesi için tıklayın

Yorumlar
Yukarı Çık