Ev Elektroniği

Xiaomi, Yeni 4K Televiyonunu Tanıttı

Xiaomi adını en son Türkiye'de mobil pazara gireceği haberleriyle duymuştuk. Marka, Çin'in popüler akıllı telefon üreticileri arasında. Xiaomi bu sefer 4K TV'siyle karşımıza çıktı.

Xiaomi CEO'su Lei Jun'un tanıtımını gerçekleştirdiği Mi TV 2 adıyla anılan Androidli televizyon göz kamaştırdı. 49 inch boyutu (124.5 cm), 4K çözünürlüğü, 3D ekran paneliyle dünya devlerinin ürettiği yüksek çözünürlüklü modellere rakip olabilecek seviyede bir ürün sunuldu kullanıcılara.

Televizyonun donanımsal özellikleri de bir hayli iddialı. MediaTek'in MStar 6A918 çipsete bağlı 1.45 Ghz dört çekirdekli işlemci, 2 GB RAM modülü, 8 GB dahili olmak üzere micro SD kart ile 64 GB'a kadar hafıza desteği cihazda mevcut.

Aslına bakarsanız Mi TV 2'nin en çok dikkati çeken özelliği fiyatı oldu. Xiaomi, 49 inch boyutundaki bu dev televizyonu 640$'a piyasaya sunacak. Fiyat etiketini ve özelliklerini bir arada değerlendirdiğimizde, Xiaomi eğer bu televizyonu global pazara sunarsa diğer büyük TV üreticilerine karşı büyük rakip olabilir.

Yorumlar
Yukarı Çık