Mobil

Xiaomi RedMi Note’dan Bir Rekor Daha

Çinli üretici Xiaomi'nin adını satış rekorlarıyla sıkça duymaya başladık. Global piaysada 11 yeni pazara açılmaya hazırlanan Xiaomi'nin satış rekorları dikkati çekmeye devam ediyor. Firmanın phablet segmentindeki cihazı RedMi Note bu sefer Singapur'da rekor kırdı.

Geçtiğimiz günlerde Çin ve Tayvan pazarlarında kırdığı satış rekorlarından bahsettiğimiz Xiaomi yeni bir rekorla karşımızda. Şirketin Singapur'da satışa sunduğu phablet modeli RedMi Note, 75 saniyede 5000 adet sattı.

Tayvanda da aynı model 1 saniye de 10 bin adet satmıştı. Tabii bu rekorlarda firmanın satış stratejisi büyük rol oynuyor. Dönemsel olarak sınırlı sayıda internet üzerinden yapılan satışlar, alıcılar tarafından bekleniyor ve cihazlar satışa çıktığı an satın alınıyor. Donanımsal olarak güçlü ve muadillerine nispeten çok uygun fiyatlı cihazlar üreten Xiaomi, satış stratejisi bakımından da başarılı bir grafik sergiliyor. Hem de bu strateji sayesinde kısa sürede satış rekorları kırarak inanılmaz bir reklam etkisi de oluşturuyor.

Bu yıl sonlarında ya da gelecek yıl başlarında Türkiye'ye de gelmesi beklenen Xiaomi, bakalım ülkemizde de bir rekora imza atabilecek mi?

Yorumlar
Yukarı Çık