Mobil

Xiaomi MiPad’de Satış Rekoru : 4 Dakikada 50 Bin Adet

Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Çinli Ziaomi firmasının Mayıs ayında tanıttığı tableti MiPad sonunda satışa çıktı ve yeni bir rekora imza attı.

Piyasaya sürdüğü cihazları ardı ardına rekorlar kıran Xiaomi'den yeni bir rekor daha geldi. Phablet telefonu RedMi Note'un Çin'de ve Taiwan'da kırdığı rekorlar üzerine firmanın ürettiği tablet de rekor satış rekoru kırmayı başardı.

Uygun fiyat ve performans odaklı ürünleriyle dikkati çeken Xiaomi firması, yeni tableti MiPad'i Çin'de satışa sundu. MiPad, 4 dakikada tam 50 bin adet satılmayı başardı.

2.2 Ghz NVIDIA Tegra K1 işlemcisi, 2 GB belleği, 8 MP arka kamerası, 5 MP ön kamerası, 2048×1536 piksel çözünürlük sunan IPS ekranı (7.9 inch), 6700 mAh bataryası, 16 – 64 GB depolama alanı gibi üstün özelliklerle gelen MiPad'in satış fiyatı ise yalnızca 240 Dolardan başlıyor.

Özellikleri ve fiyatı göz önünde bulundurulduğunda tabletin neden satış rekoru kırdığını anlamak hiç de güç değil. Bakalım Xiaomi ürünleri ülkemize geldiğinde de aynı ilgiyi toplayabilecek mi?

Yorumlar
Yukarı Çık