Mobil

Xiaomi Mi4 Türkiye’de Satışa Çıkacak

Arka arkaya satış rekorları haberleriyle dikkatleri çeken Çin'li üretici Xiaomi, ülkemiz piyasasına girmeye hazırlanıyor. Yeni cihazı Mi4'ü haftaya tanıtacak olan Xiaomi, cihazı ülkemizde de satışa sunacak.

Tanıtımına bir hafta kadar bir süre kalan Xiaomi'nin yeni cihazı Mi4, Xiaomiworld sitesinde listelendi. Satışa sunulacağı ülkeler arasında Türkiye'nin de bulunduğu gözlerden kaçmadı.

Donanımsal olarak güçlü ve çok uygun fiyatlı cihazlarıyla akıllı telefon piyasasında kısa sürede uzun yol alan Xiaomi firması geçtiğimiz aylarda 11 ülke pazarına daha gireceğini duyurmuştu. Bu ülkeler arasında Türkiye'de yer alıyordu. Xiaomi'nin Türkiye'de satışa sunacağı ilk cihazı da görünüşe göre Mi4 olacak.

Mi4'ün özellikleri;

– 2.5 Ghz hızında çalışan 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 işlemci

– 3 GB RAM

– 2K QHD çözünürlüklü 5,5 inch ekran (2560×1440)

– 16 MP arka kamera

– 5 MP ön kamera

– 3200 mAh batarya

– Android 4.4 KitKat işletim sistemi

Donanım olarak diğer markaların amiral gemileriyle yarışabilecek standartlarla donatılan cihazın fiyatı ise global pazarda 600 dolar civarında olacak. Türkiye fiyatı ise henüz net değil.

22 Temmuz 2014'te resmi tanıtımı yapılacak olan Xiaomi Mi4 hakkında tüm detayları tanıtımının hemen ardından sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
Yukarı Çık