Konsol

Xbox Oyunları Tarayıcılara mı Geliyor?

Neowin’in yaptığı haber kafaları karıştırdı.

Neowin‘in yaptığı habere göre, yeni nesil konsol satışlarında Sony‘nin oldukça gerisinde kalan Microsoft‘tan yeni bir hamle gelebilir.

Habere göre Microsoft yeni bir bulut oyunculuk sistemi üzerinde çalışıyor. OnLive gibi, oyuncuların tarayıcı üzerinden stream aracılığıyla oyun oynamalarına imkan verecek bu sistem bütün Xbox oyun yelpazesini kapsayacak. Sabit 60 fps çalışacağı söylenen oyunlara, yine tarayıcı üzerine entegre edilen Xbox arayüzü sayesinde ulaşılacak. Geçtiğimiz yıl Microsoft’un çalışanları için yaptığı etkinlikte gösterdiği tamamen bulut sistemi üzerinden oynanan Halo 4 demosu düşünüldüğünde, projenin üzerinde uzun süredir çalışıldığı anlaşılıyor.

Microsoft’un, Xbox markasını tamamen çöpe atmayacağı, aksine browser üzerinden oyun oynayabilecek bir hesap açabilmek için Xbox sahibi olma şartı getirmesi olası.

Bu proje gerçekleşirse Microsoft’un oyun yapımcılarıyla nasıl bir anlaşma yapacağı da merak konusu. Zira tarayıcı üzerinden oyunların oynanabilmesi yüzünden oyun satışlarında ciddi bir düşüş söz konusu olabilir.

Yorumlar
Yukarı Çık