Konsol

XBox One Artık Kinect’siz Satılacak

Microsoft, oyun konsolu XBox One satışında Kinect'in opsiyon olarak belirlendiğini ve XBox One'ın Kinect'siz olarak satışa sunulacağını duyurdu.

Sevilen oyun konsolu XBox One'ın yanında gelen Kinect bir çok oyun tutkunu için gereksiz masraf olarak görülüyordu. Konuyla ilgili yoğun eleştirileri göz önünde bulunduran Microsoft, sonunda adım attı ve Kinect hareket algılayıcı cihazını opsiyon olarak belirledi.

Bu durumda XBox One fiyatı Kinect olmadan 400 $ civarında bir fiyat etiketine sahip olacak. Eğer Kinect almak isterseniz 100 $ kadar bir ek fark ödemeniz gerekecek. Kinect'siz XBox One şu an Amazon'da ön siparişe açılmış durumda fakat satış tarahi olarak 9 Haziran görülüyor.

Sony'nin Play Station 4'ü karşısında ciddi bir rekabet oluşturamayan Microsoft'un XBox platformu, yeni bazı adımlarla satışları arttırmanın peşinde. Hatırlayacağınız gibi XBox yönetiminde de geçtiğimiz aylarda bazı revizyonlar yaşanmıştı. Revizyondan bu yana atılan en radikal adım Kinect'in opsiyonlaştırılması oldu diyebiliriz. Bakalım Microsoft, XBox konusunda satışların arttırılmasına yönelik başka adımlar atacak mı?

Yorumlar
Yukarı Çık