Oyun

World of Warcraft – Legion Ortaya Çıktı

Gelmiş geçmiş en iyi Wow paketinin The Burning Crusade olduğunu düşünenlerdenseniz bu haber sizi çok sevindirecek.

Blizzard, World of Warcraft hayranlarına yolladığı bilgilendirme e-postaları ve Battle.net programı ile 6 Ağustos akşamı Almanya saati ile 18.00’da yeni genişleme paketini duyuracağını açıklamıştı. Stream ile canlı yayınlanan etkinlik ile birlikte yeni paketin detayları da ortaya çıktı.

 

 

Warcraft evreninin en azılı düşmanı olan Burning Legion tekrar karşımıza çıkıyor. World of Warcraft: Legion adıyla tanıtılan yeni paket ile tekrar şeytani yaratıkları hedef alacağız. Seviye sınırının 110‘a çıkarılacağı paketle birlikte oyuna Broken Isles adlı yeni bir kıta, keşfedilmeyi bekleyen zindanlar ve o epic senin bu epic benim koşturacağımız Raidler ekleniyor.

 

 

Buraya kadar zaten aşşağı yukarı herkesin tahmin ettiği yeniliklerden bahsettik. Yeni paketin getirdiği yeniliklerden asıl ilgi çekici olanlar ise şöyle;

Yeni paketle birlikte oyuna Artifact adı verilen bir silah sistemi getiriliyor. Totalde 36 adet olan bu efsanevi silahlardan, karakterinize ve oynadığınız role göre belirlenen uzun bir görev zinciri sonrası bir tanesine kavuşacaksınız. Örneğin enhancement shaman oynuyorsanız artık elinizde efsanevi Doomhammer ile gezebileceksiniz. Üstelik bu artifactlerin her biri kendi içerisinde 5 farklı görünüme girebiliyor. Üstelik bu Artifactler feral druidlerin shapeshift formları gibi görünümlerini de tamamen değiştiriyor.

 

 

Oyuna gelen bir diğer yenilik ise aslında Warlords of Draenor ile hayatımıza giren kalemize benzer nitelikte. Class Order olarak adlandırılan bu yeni sistemde yine kalemizde olduğu gibi şampiyonlarımız bulunacak. Sayıları azaltılmış olsa da eskisine göre çok daha güçlü ve çok daha özelleştirilebilir olacak olan şampiyonlarımız artık Warcraft dünyası ile daha fazla etkileşim içerisinde olacaklar. Ayrıca Class Order merkezinde elimizde bulunan Artifactleri kişiselleştirebileceğiz.

 

 

Legion adlı yeni paket ile oyuna ikinci kahraman sınıfı olan Demon Hunter ekleniyor. Hikaye olarak The Burning Crusade zamanında alt yapısı oluşturulan Demon Hunter sınıfı, Biz Black Temple‘ı kuşatırken Illidan tarafından Burning Legion üzerine ölümcül bir görev için gönderilen Demon Hunterlardan oluşuyor. Havoc adlı dps ve Vengeance adlı Tank olmak üzere iki speci bulunan Demon Hunter sınıfının oyuna başlangıç mekanı ise Sargeras‘ın iyi bir Titanken evrendeki yakaladığı şeytani varlıkları hapsetmek için inşa ettiği ve deliliğe kapılıp kötüleştiğinde yıkıp serbest kalmalarını sağladığı mekan olacak.

 

 

Paket, oyunun PVP sisteminde de köklü değişikliklere gidecek. Yeni sistem vanilla Wow’dakine benzer bir rütbe havuzuna sahip. Fakat yeni sistemde bu rütbeler birer Tittle olmaktan daha fazlasını sunuyor. PVP seven oyuncular bu rütbelerde yükseldikçe yeni pvp talentlerine ve perklerine kavuşacaklar. PVP sisteminde yine eskisine benzer eşyalar, binekler gibi ödüller de yer alıyor.

 

 

Yeni paketin geçeceği alan olan Broken Isles, Azeroth’un tam kalbinde, Sargeras’ın şeytani tapınağına ev sahipliği yapan harap olmuş bir kıta. Kraliçe Azshara dönemindeki heybetinden oldukça uzak olan bölge, zamanında Gul’dan tarafından açılmış olan ve doğrudan Burning Legion’ın kalbine giden bir kapıya da ev sahipliği yapıyor. Yeni paketin çıkışından hemen önce yapılacak bir eventle sahillerine adım atacağımız bölgede Pillars of Creation adlı Titan yapımı aletleri arayacağız. Bu arayışımızda bizlere Ashbringer ve Doomhammer Artifactleri eşlik edecek. Ayrıca yeni kıtada bizlere sığınacak liman sağlayan Khadgar önderliğindeki Dalaran büyücülerine de bol bol teşekkür edeceğiz.

 

 

Halls of Valor, Black Rook Hold, Vault of the Wardens, Eye of Azshara, Darkheart Thicket, Neltharion’s Lair, Helheim, Suramar City ve Violet Hold açıklanan zindanlar olurken, şimdilik bilgisi verilen Raidler ise 7 bossa ev sahipliği yapan, Cenarius ve Xavius ile karşılaşacağımız Emerald Nightmare ve Gul’dan‘dan hesap soracağımız 10 bossa ev sahipliği yapan Suramar Palace oldu.

 

 

Yıl sonuna doğru kapalı betası başlayacağı bildirilen World of Warcraft: Legion’ın çıkış tarihi ise henüz netleşmedi. Yeni ek paket için yayınlanan videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/hmHY6hERT3s” frameborder=”0″ allowfullscreen ] [iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/N6CWue7voA0″ frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Yorumlar
Yukarı Çık