Oyun

World of Warcraft İçin 6.0.2 Warlords of Draenor Hazırlık Yaması Yayınlandı

Dün gece itibariyle bakıma alınan serverlar ile yeni ek pakete hazırlık yaması yayınlandı. Bakalım neler değişti.

MMORPG dünyasında çıktığı günden beri tahtını korumayı başaran World of Warcraft, gelecek ay piyasaya çıkacak yeni ek paketi Warlords of Draenor‘la yenilenecek. Yeni haritalar, 100. seviye, zindanlar, raidler derken bir çok yenilik getirecek ek paket için bugün Blizzard tarafından bir de hazırlık yaması yayınlandı. Üstelik 6.0.2 yaması şimdiden oyunda bir çok değişiklik gerçekleştirdi.

Dark Portal ve Blasted lands Iron Horde istilası altında

Yamayla birlikte artık oyun tamamen Iron Horde istilası konseptine bürünmüş durumda. Artık Orgrimmar‘daki Horde tahtında Garrosh yerine Vol’jin oturuyor. Blasted Lands‘de bulunan Dark Portal‘da bu konsepte uygun yeni etkinlikler başladı. Iron Horde istilasına uğrayan haritada Alliance ve Horde tarafı çoktan savaşa başladı ve Azeroth‘un kahramanlarını yardıma çağırıyor. Bir dizi yeni görev serisi ve beraberinde gelen başarımlarla Warlords of Draenor paketi çıkana kadar bu etkinliğin getirdiği Title’ı alabilirsiniz.

Yamayla gelen bir diğer değişiklik ise artık karakterlerimiz daha düşük sağlık ve mana havuzlarına sahipler. Dolayısıyla artık hasar ve sağlık tamamlama miktarları da bir hayli düşmüş durumda. Oyunda bazı karakter yeteneklerinin değiştiğini, bazılarınınsa tamamen ortadan kalktığını belirtelim. Bunların dışında Hit ve Expertise gibi mekanikler de artık oyunda yer almıyor. Bunların yerine ise oyuna Bonus Armor, Multistrike, Leech, Versatility ve Avoidance mekanikleri eklenmiş.

UBRS’nin yeni halinden bir kare

Oyunda bulunan eşyalar da yeniliklerden nasibini almış durumda. Örneğin artık eşyalar Spirit vermeyecek. Ama bu durum, karakterlerin geliştikçe, eskisine nazaran çok daha hızlı mana tamamlayabilmeleriyle dengelenmiş. Eşyalara gelen bir diğer yenilik ise şöyle; Warlords of Draenor’la birlikte gelecek eşyalar birden fazla birincil özellik taşıyabilecekler. Örnek vermek gerekirse, Warlords of Draenor’da elde ettiğiniz bir Plate Armor, o an ki kullandığınız yetenek ağacına bağlı olarak Strength ya da Intellect sağlayacak. Yani, bir Paladin iseniz artık aynı zırhı hem Holy ağacıyla hem de Retribution ağacıyla kullanabileceksiniz. Bunların yanında artık hit ve expertise’in oyundan kaldırılmasıyla Reforge da oyunda yer almayacak.

Oyundaki eski zindanlardan biri olan Upper Blackrock Spire‘da elden geçirildi ve Warlords of Draenor çıkana kadar bu haliyle oyunculara kapılarını açtı. Oldukça zorlayıcı olduğu bildirilen yeni zindan 550 ilvl eşyalar düşürebiliyor. (Ama epik değil.) Bunların yanısıra Legendary Cloak için olan görevleri de hala devam ettirebilir, pelerininizi alabilirsiniz. Oyundan çıkartılan bir diğer şey ise Justice ve Valor puanları oldu. Artık Justice ve Valor ile aldığımız eşyaları gold ile satın alacağız. Eşyaları upgrade etmek için ise 50 adet lesser charm of good fortune vermemiz gerekmekte. Heirloomlar için ise artık Darkmoon Faire ya da Trial of Crusader bölgelerine gitmemiz gerekecek.

UBRS’den bir kare daha

Warlords of Draenor ile 10. yılını kutlayan World of Warcraft, artık iyiden iyiye yaşlanma belirtileri gösteriyordu. Yeni yama ile oyunda bulunan ırkların görselleri de elden geçirilmiş ve piksel sayıları bir hayli arttırılmış. Karakterlerimiz yeni yamayla otomatik olarak yeni görünümlere geçmiş durumdalar. Yeni görünümünüzü beğenmediğiniz takdirde oyunda bulunan berberlerden görüntünüzü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. (Bu arada oyunda şu an siyah tenli karakterlerde bir hata oluşmuş ve siyah tenli olan karakterler daha açık ten rengine dönüşmüş durumda. Blizzard bunun bilerek yaptıkları bir şey olmadığını ve en kısa sürede düzelteceklerini bildirdi. Yani bir ırkçılık söz konusu değil.) Sadece Blood Elf ırkına ait yeni görünümleri henüz oyuna eklenmedi. Ne zaman ekleneceği konusu netleşmemiş olsa da en kısa zamanda geleceği bildirildi.

Oyuna eklenen yeni özelliklerden birisi de Pet ve bineklerin toplandığı sayfalara ek olarak artık bir de “Toy Box”umuz mevcut. Görevlerden ya da etkinliklerden topladığımız oyuncaklarımız, kimi zaman bankamızı ağzına kadar dolduruyordu. Oyuna eklenen bu yeni oyuncak kutusuyla artık oyuncaklarımız da envanterde ve bankada yer kaplamayacak. Ayrıca pet ve binek sayfaları da elden geçirilmiş durumda. Örneğin, artık sahip olmadığımız binekleri de görebiliyoruz ve hakkında bilgi alabiliyoruz.

Blizzard tarafından yapılan açıklama göre, yeni yamayla birlikte oyundaki aktif oyuncu sayısı yeniden 7 milyon barajını aşıp 7.4 milyon seviyesine gelmiş durumda. Ek paketin çıkışıyla bu rakamın daha da artacağı ön görülüyor.

Blizzard, yama ile gelen yeniliklerden bazılarını bir video eşliğinde tanıttı. Tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yukarı Çık