Yazılım

Windows Server 2003 İçin Son 45 Gün

Emektar işletim sistemi Windows Server 2003 yolun sonuna geldi.

10 yılı aşkın süredir bir çok kurumsal sisteme ev sahipliği yapan Windows Server 2003 için destek yakında sona eriyor. 45 gün kadar süresi kalan Windows Server 2003 desteğinin 14 Teemuz 2015 itibariyle sona ereceğini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Yeni nesil güvenlik yazılımlarından faydalanmak için özellikle kurumsal kullanıcıların Windows Server 2012 R2‘ye geçmeleri tavsiye ediliyor. Windows Server 2012 R2’ye geçiş yapılmadığı taktirde veri hırsızlığı, yetkisiz sistem işlemleri gibi sorunların artabileceği uyarısında bulunuluyor.

 

 

Yazılımların geliştirilmesiyle ilgili özellikle güvenlik konusunda altını çizmemiz gereken nokta, açıkların güncel olarak kapatılmasının hayati önem taşıdığıdır. Zira canlı bir organizma gibi sürekli değişen ve gelişen yazılımların ancak destek alarak ve güncel tehditlere karşı güncel savunma sstemleriyle donatılarak korunabileceği ortada. İşte tam da bu yüzden güncelleme ve güvenlik desteği kesilen bir sistemin başınıza büyük belalar açabileceğini unutmamakta fayda var.

Windows Server 2003 kullanan sistemlerin 14 Temmuz’dan önce Windows Server 2012 R2’ye geçmeleri veri güvenliği için hayati önem arz ediyor.

Yorumlar
Yukarı Çık