Mobil

Windows Phone 8.1 Nokia Denim Güncellemesi Tanıtıldı

IFA 2014 kapsamında yeni akıllı telefon modelleri Lumia 730, Lumia 735 ve Lumia 830’u tanıtan Microsoft, bir de işletim sistemi güncellemesi tanıttı. İşte IFA 2014’te tanıtılan Windows Phone 8.1’in Lumia Denim güncellemesi…

IFA 2014’te duyurulan ve tanıtılan yeni cihazlarda önyüklü olarak gelen güncellemenin detayları neler? Güncellemenin aslında yeni bir versiyon olarak sunulması biraz abartılı bulundu. Zira fazlaca bir yenilik getirdiği söylenemez. “Hey Cortana” komutu ve kamera iyileştirmesi, güncelleme ile gelen en önemli özellikler arasında.

“Ok Google” komutu benzeri bir özellik Windows Phone’a da geldi. Artık Windows Phone’un sesli asistanı Cortana’yı “Hey Cortana” komutuyla açabileceğiz.

Güncellemenin getireceği en önemli özellik ise kamerayla ilgili. Lumia Denim güncellemesi Windows Phone’lu cihazların kameralarının hayli hızlandıracak. Denim güncellemesiyle gelecek olan Nokia Kamera uygulamasının hızlı fotoğraf çekimini mümkün kılacağı ve fotoğraf yakalama süresini 1.5 saniye gibi bir değere indireceği belirtiliyor.

Ayrıca Lumia’nın 4K destekli cihazları Lumia 930 ve Lumia 1520‘nin bu özelliği Denim güncellemesiyle birlikte serbest bırakılıyor. Ve yine tüm cihazlar için yeni fotoğraf çekim modları ve flaş gücü gibi bir çok yenilikte Denim ile beraber gelecek olanlar arasında.

Lumia Denim güncellemesinin bir kaç ay içerisinde Lumia 930 ve Lumia 1520’ye geleceği ve sonrasında kademeli olarak diğer tüm Lumia’lara dağıtılacağı belirtildi.

Yorumlar
Yukarı Çık