Önemli Konu

Windows Phone 8.1’li Lumia Cyan Güncellemesi Türkiye’de

Aylardır beklenen Windows Phone güncellemesi nihayet Lumia Cyan adıyla Türkiye'de dağıtılmaya başlandı. Güncelleme ile birlikte Windows Phone 8.1 final sürümü de geliyor.

Windows Phone kullanıcılarının aylardır beklediği Lumia Cyan güncellemesi an itibariyle Lumia 925 sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Söz konusu güncelleme ile Windows Phone 8.1'e de geçilmiş olacak. Tüm Windows Phone 8 kullanan cihazların alacağı güncelleme Lumia 925 dışında diğer cihazlarla önümüzdeki bir kaç gün içerisinde buluşacak.

Güncelleme ile gelen yenilikleri ancak daha önce Microsoft'un anlattığı kadarıyla biliyoruz. Fakat Developer Build denilen önizleme sürümünü kullandığımızda gördük ki bazı cihazlarda aşırı ısınma söz konusu oluyordu. Ayrıca pil ömrünün aşırı kısaldığı da notlarımız arasında yer alıyor. Nokia'nın açıklamalarına göre Lumia Cyan güncellemesi ve Windows Phone 8.1'in final sürümüyle bu sorunların çözüldüğü belirtiliyor.

Bir çok yenilik getiren Windows Phone 8.1'li Lumia Cyan güncellemesi Windows Phone sahiplerine yepyeni bir cihaz tecrübesi sunacak.

Kademe kademe olsa da tüm Windows Phone'lu cihazlar söz konusu güncellemeyi alacak. Cyan, Lumia 925 dışındaki cihazlara belki bir kaç saat belki de bir iki gün içerisinde dağıtılmaya başlanacak. Ayarlar bölümünden Telefon Güncellemesi kısımını kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz.

Yorumlar
Yukarı Çık