Yazılım

Windows 9’dan Bir Ekran Görüntüsü Ortaya Çıktı

Microsoft'un üzerinde çalıştığı ve hakkında bir çok spekülasyon üretilen yeni Windows sürümü Windows 9'a ait olduğu söylenen bir ekran görüntüsü ortaya çıktı.

Microsoft'un Windows sürümleri hakkında aldığı kararlar ve yaptığı çalışmaların gündemden düşmediği şu günlerde Windows 9'a ait olduğu söylenen bir ekran görüntüsü ortaya atıldı. 

Bir kaç ay önce emektar işletim sistemi XP'den çekilen destek sonrası, bireysel kullanıcıların en çok tercih ettiği versiyon olan Windows 7 desteğinin de gelecek yıl başında sonlanacağı duyurulmuştu. 

Eski Windows versiyonlarının sona doğru gitmesinin yanı sıra, Windows 8.1 güncellemeleri ve Windows 9 ile ilgili çalışmaların da hızla yürütüldüğü biliniyor. Update 2'nin bu yıl sonuna doğru, Windows 9'un da önümüzdeki yıl başında kullanıma sunulması bekleniyor. Zayıf bazı söylentilere göre ise Microsoft Update 2 yerine Windows 9'u tanıtarak kullanıcıları şaşırtacak.

Bu gelişmeler yaşanırken Windows 9 ve Windows 8.1 Update 2 beklentileri tepe noktaya ulaşmış durumda. Yukarıdaki ekran görüntüsünün Windows 9'a ait olduğu iddia ediliyor olsa da Windows 8.1 Update 2'ye de ait olma ihtimali var.

Her halükarda yenilenecek olan Windows'un masaüstü görüntüsü bu şekilde olacak. Görüntüden anladığımız kadarıyla artık Windows uygulamaları masaüstünde pencere olarak çalışabilecek. Aslında Windows 8.1 Update 1 ile gelen bu özellik tam manasıyla uygulanamadı diyebiliriz. 

Öte yandan eski "Başlat Menüsü" beklentisi hakkında görüntüden herhangi bir ipucu çıkaramıyoruz. Fakat beklentiler ve açıklamalar "Başlat Menüsü"nün Windows'a geri döneceği yönünde.

 

Yorumlar
Yukarı Çık