Yazılım

Windows 10’un Testine Katılanların Sayısı 1 Milyonu Geçti

Microsoft’tan gelen açıklamalara göre yeni Windows’un test sürümünü indirenlerin sayısı 1 milyonu geçti.

Windows 8 ile, özellikle başlat menüsünün kaldırılması başta olmak üzere bir çok konuda oldukça yoğun eleştirilere maruz kalan Microsoft, durumu düzeltmek için hızla çalışmalara başlamıştı.

30 Eylül‘de basına tanıtımı yapılan Windows 10‘un test sürümü de kullanıcılara sunulmuştu. Microsoft tarafından gelen açıklamalara göre yeni işletim sisteminin test sürümünün kullanıcı sayısı 1 milyonu geçmiş durumda.

1 milyon kişilik test ekibinin kendilerine çok yardımcı olduğunu belirten Microsoft, kullanıcıların hepsine tek tek teşekkür etti. Kullanıcılardan gelen her bir geri bildirimi önemsediklerini ve gelen şikayet ve önerilerin sayesinde yeni Windows’un en iyi şekilde piyasaya çıkaracaklarını bildirdi.

Windows Insider Program üzerinde Windows 10’u test eden kullanıcılardan 200 binden fazla geri dönüş aldıklarını belirten Microsoft, kullanıcıların yarısından fazlasının Windows 10’un test sürümünü bilgisayarlarında ana işletim sistemi olarak kullandıklarını bildirdi. Kullanıcıların ortalama olarak Windows 10 üzerinde 7 adet uygulama kullandıkları belirtilirken, kullanıcıların genel olarak şikayet ettikleri ise Windows Media Center‘ın sorunları oldu.

Yorumlar
Yukarı Çık