Yazılım

Windows 10’un Ömrü Ne Kadar Olacak?

Windows 10’un stabil sürümünün yayınlanıp güncellemelerin başlamasına günler kaldı. Windows 10’la ilgili detayları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Microsoft’un işletim sistemlerine verdiği güncelleme desteği bildiğiniz gibi belli bir süreyle sınırlandırılıyor. Genellikle bu süreler çok uzun oluyor fakat satın alanlar açısından önemli bir veri.

Geçtiğimiz yıl Windows XP’ye verilen destek kesilmiş ve kullanıcıların güvenlik güncellemelerinden mahrum kalmasıyla işletim sistemlerini güncellemeleri gerekmişti. Orjinal işletim sistemi kullananlar için Microsoft’un hangi Windows versiyonuna ne zamana kadar destek vereceği, güncel ve güvenli tutacağı da önemli bir ayrıntı oluyor.

29 Temmuz’da dağıtımına başlanacak olan Windows 10’un ne zamana kadar Microsoft’un güncelleme desteğini alacağı da belli oldu.

Şu anda güncelleme alan mevcut Windows sürümlerinden başlayarak takvimi paylaşalım.

Windows 7 için temel güncelleme desteği 13 Ocak 2015‘te bitmişti. Fakat genişletilmiş güncelleme desteği, yani güvenlik güncellemelerini de içeren destek 14 Ocak 2020‘ye kadar sürecek.

Windows 8.1 için temel güncelleme desteği 9 Ocak 2018‘e kadar sürecek. Güvenlik güncellemelerini de içeren genişletilmiş destek ise 10 Ocak 2023‘e kadar sürecek.

Windows 10‘da ise temel güncellemeler 13 Ekim 2020‘ye kadar sürecek. Güvenlik güncelleşetirmelerini de içeren genişletilmiş paket ise 14 Ekim 2025‘e kadar sürecek.

Windows 10’la İlgili Diğer Haberler;

Windows 7’den ve Windows 8’den Windows 10’a Ücretsiz Geçiş Nasıl Olacak?

Windows 10 Sürümlerinin Fiyatları

Windows 7’den veya Windows 8’den Windows 10’a Geçmeli miyim?

Yorumlar
Yukarı Çık