Mobil

WhatsApp’ta Atılan Mesaj Geri Alınabilecek

WhatsApp’ın “geri al” butonu üzerinde çalışması birçok kullanıcı tarafından memnuniyetle karşılandı. Atılan mesajın geri alınması nasıl mümkün olacak?

Sosyal medyada sıkça konuşulan konulşar arasında olan WhatsApp’a “Pişman oldum” ya da “geri al” butonunun geleceği söylentisi aslında WhatsApp’ın resmi sitesindeki Sıkça Sorulan Sorular kısmında yapılan bir güncellemeye dayanıyor. Buna göre yakın bir zamanda WahtsApp’ta atılan bir mesaj geri alınabilecek. Grup ve büreysel konuşmalarda atılan bir mesaj 5 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde geri alınabilecek.

Geri almanın koşulları neler?

WhatsApp’ta atılan bir mesajı geri almak için tüm şartlar henüz net olarak belli değil. Fakat konuşulan ve sistemin işleyiş tarzına uygun olarak beklenen koşulları hemen sıralayalım.

Öncelikle atılan mesajın belirli bir zaman kısıtı içerisinde geri alınaceğını bilmenizde fayda var. Bu süre şimdilik 5 dakika olarak belirtiliyor. Uygulamada öne sürülmesi beklenen diğer bir koşul ise “okunmama”. Yani karşı taraf henüz okumadıysa mesajınızı geri alabileceksiniz. Eğer mesajınız karşı taraftaki kullanıcı tarafından okunduysa geri almanız mümkün olmayacak.

Henüz deneme ve kamuoyu yoklama aşamasında olan WhatsApp mesajlarının geri alınabilmesi özelliğinin yakın zamanda Android ve iOS kullanıcıları için devreye alınması bekleniyor.

Yorumlar
Yukarı Çık