Gündem

WhatsApp’tan Hakarete Şok Ceza

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta yapılan yazışmaların aleyhinizde delil olabileceğini biliyor muydunuz? 

WhatsApp her ne kadar kişisel bir uygulama olarak görünse de yazışmalarınız hakaret, anlaşmazlık gibi konularda davalar için delil niteliğinde kabul edilebiliyor. 

Artık herkesle SMS yerine WhatsApp'tan yazışmaya başladık. Fakat her ne olursa olsun WhatsApp'tan kavga etmek veya küfretmek pek mantıklı değil. Zira bu yazışmalar daha sonra karşınıza çıkabilir. 

WhatsApp yazışmaları sırasında sinirlenerek bir arkadaşına küfreden kişi, arkadaşı tarafından mahkemeye verilince şok bir ceza ile karşılaştı. Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşanan olay sonrasında hakaret eden kişiye 180 bin TL civarında bir ceza kesildi. 

Kendisine küfredilen kişi yazışmalarla birlikte mahkemeye başvurup arkadaşının cezalandırılmasını isteyince mahkeme küfreden kişiye 43 bin 568 sterlin ceza kesti.

Cezanın BAE'lerinde uygulaması bu şekilde fakat ülkemizde de benzer olayda hakaret davası açıldığı takdirde ceza alabileceğinizi unutmayın.

Yorumlar
Yukarı Çık