Mobil

WhatsApp’ta Sesli Görüşme Ertelendi

Facebook tarafından rekor fiyata satın alınmasının ardından köklü bir değişiklik yapılmayan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta beklenen özellik ertelendi.

Geçtiğimiz aylarda popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a sesli görüşme özelliğinin geleceği duyurulmuştu. Wi-Fi üzerinden hizmet vermesi beklenen bu yeni özelliğin 2014 yılı üçüncü çeyrekte kullanıcılara sunulması beklenirken WhatsApp CEO’su Jan Koum‘un açıklaması yeni özelliği bekleyen kullanıcıları üzdü. Koum, teknik bazı sıkıntılardan dolayı sesli görüşme özelliğinin gecikeceğini belirtti.

Code/Mobile konferansında konuşan Jan Koum, WhatsApp uygulamasının ilk etapta sesli görüşme için geliştirilmediğini ve bu özelliğin eklenmesinde bazı teknik sorunlarla karşılaştıkları için uygulamaya yeni özelliğin eklenmesinin 2015 yılı ilk aylarına sarkabileceğini belirtti. 

WhatsApp’ın beklenen sesli görüşme özelliğiyle rekabet cephesini genişletmesi beklenirken bazılarına göre ise bu yeni eklenti uygulamanın beğenilmesindeki en büyük etken olan “basitlik” olgusunu ortadan kaldıracak büyük bir hata olacak.

Yorumlar
Yukarı Çık