Mobil

WhatsApp Mavi İşaret Özelliği Nedir?

Facebook tarafından satın alınma süreci sona eren WhatsApp’tan sesli görüşme gibi köklü değişiklikler beklenirken, ufak tefek detayların değiştiğini de görüyoruz. Sessiz sedasız devreye sokulan mavi tik işareti de bunlardan biri. Peki ne işe yarar bu mavi tik?

Android kullanıcıları için dün yayınlanan 2.11.43 güncellemesiyle birlikte gelen mavi tik işareti sayesinde kullanıcılar, mesajların gönderildiğini, iletildiğini ve nihayetinde okunduğunu anlayabiliyor.

Bu özellikle birlikte gönderdiğiniz mesajın yanında, gönderildiğinde bir adet gri tik, karşı tarafa iletildiğinde iki adet gri tik ve nihayet karşı tarafın mesajı okumasıyla mavi tik işareti görülecek.

Yeni özelliği kullanmaya başlamak için ek bir ayara ihtiyaç yok. Güncellemeyle birlikte herkes için devreye giren bu özelliğin, daha önceki son görülme durumunu kaldıramama sebebiyle yaşanan ikili kavgalara yenilerini eklemesi bekleniyor.

Özelliğin henüz iOS‘a gelmediğini de belirtelim. Fakat bir kaç gün içerisinde iOS kullanıcılarının da bu güncellemeye kavuşması bekleniyor.

Yorumlar
Yukarı Çık