Mobil

WhatsApp, Facebook’un “Beğen” Butonuna Kavuşuyor

WhatsApp, “beğen butonu” ve “okunmadı olarak işaretle” özelliklerine kavuşuyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliklere kavuşuyor. Facebook bünyesine girdikten sonra yavaş yavaş tartışmalı değişimlerle gündeme gelen WhatsApp, yine çok tartışılacak iki özellikle geliyor.

 

 

Gelecek birinci özellik Facebook’ta olduğu gibi bir “Beğen” butonu… 

Özellikle WhatsApp gruplarında işe yarayacağını öngördüğümüz bu özellik sayesinde artık gereksiz tek kelimelik “güzel”, “beğendim” gibi yorumlara gerek kalmayacak. Yazılan mesajı “Beğen” butonuna tıklayarak cevaplandırabileceğiz.

Gelecek ikinci özellik ise “okunmadı olarak işaretle”…

Bu özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı konusunda çeşitli söylentiler olsa da henüz netlik yok. Zira WhatsApp’ın hali hazırda kullandığı çift tik işareti mesajların okunup okunmadığını karşıya iletiyor. 

Fakat yine bu özelliğin de grup konuşmalarında işe yarayacağını düşünüyoruz. Belli bir süre girmediğimiz grup konuşmalarında biriken mesajları “okıundu olarak işaretle” ya da “okunmadı olarak işaretle” şeklinde fonksiyonlarla daha rahat takip edebileceğiz.

Bir sonraki güncelleme ile kullanıma sunulması beklenen yeni özelliklerin ne gibi tartışmalara yol açacağını hep birlite izleyip göreceğiz.

Yorumlar
Yukarı Çık