Mobil

WhatsApp CEO’su Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

Anlık mesajlaşma denince akla ilk gelen uygulama olan WhatsApp’ın kaç aktif kullanıcısı vardır dersiniz? Nisan ayında 500 milyon olarak açıklanan aktif kullanıcı sayısı geçtiğimiz gün WhatsApp’ın CEO’su tarafından güncellendi. İşte detaylar…

2014 başlarında Facebook’un rekor fiyata satın almasının ardından gündemden uzunca bir süre düşmeyen WhatsApp, rakipleri karşısındaki mutlak üstünlüğünü kaybediyor gibi görünüyor. Nisan ayında 500 milyon olarak açıklanan aktif kullanıcı sayısı geçtiğimiz gün WhatsApp CEO’su Jan Koum‘un attığı bir tweetle güncellenmiş oldu. Jan Koum, popüler anlık mesajlaşma uygulamasının aktif kullanıcı sayısını 600 milyon olarak açıkladı. 

Son bir yıl içerisinde anlık mesajlaşma uygulamalarının sayısındaki artış, firmaların yaptıkları yatırımlar sonucunda WhatsApp’ın mutlak üstünlüğü sarsılmış gibi görünüyor. 

Facebook’un diğer mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’ın ise kullanıcı sayısının 200 milyon kişi civarında olduğu biliniyor. 

WhatsApp’a en yakın rakip ise 438 milyon aktif kullanıcı sayısıyla WeChat. WeChat’in uzakdoğu pazarındaki hakimiyeti bu rakamlara ulaşmasını sağlıyor diyebiliriz. Son dönemde diğer mesajlaşma uygulamaları için yapılan yatırımların meyve vermesiyle pazar payının biraz daha yayıldığını görmek sürpriz olmaz.

Yorumlar
Yukarı Çık