Sinema/Dizi

Warner Bros.’dan Harry Potter Evreninde Geçen 3 Yeni Film Geliyor

Yeni filmler Harry Potter evrenindeki sihirli yaratıkları konu alacak.

1997 yılında piyasaya çıkmasından itibaren günümüze kadar 450 milyon adetlik satış rakamı yakalayan Harry Potter serisi, başarısını sinema gişelerine de taşımıştı. Ana kitapların tamamının beyaz perdeye aktarılmasının ardında şimdi de sıra aynı evrende geçen yan kitaplara gelmiş gibi görünüyor.

“Fantastic Beast and Where to Find Them” adlı kitapla başayacak seri, Harry Potter evreninde bulunan sihirli yaratıkları konu alacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise, son dört filmin de yönetmenliğini yapan David Yates oturacak. Yates ise konuyla ilgili olarak, önceki filmerde birlikte çalıştığı ekibi toplayacağını belirtti.

JK Rowling tarafından 2001 yılında piyasaya sürülen Fantastik Beast and Where to Find Them, aslında Harry Potter evreninde bulunan bir ders kitabı ve isminden de anlaşılacağı üzere içinde bulunduğu evrendeki sihirli yaratıkları ve yaşadıkları yerleri konu alıyor.

Filmin, 2016 yılında beyaz perdeye gelmesi beklenirken, filmin oyuncularının kim olacağı ve hangi karakter üzerinden ilerleyeceği ise henüz açıklanmadı. Warner Bros.‘un yaptığı açıklamay göre ilk filmin ardıkdan 2018 yılında ikinci ve 2020 yılında üçüncü film gelecek.

Yorumlar
Yukarı Çık