İnternet

Ünlülerin Çıplak Fotoğraf Skandalı Büyük Bir Saldırı Dalgasına Yol Açtı

Jennifer Lawrance ve Kate Upton gibi ünlülerin de aralarında bulunduğu bir çok yıldızın iCloud hesaplarının hacklenmesi sonucu ortaya çıkan çıplak fotoğraf skandalı internette büyük bir karmaşaya yol açtı. Tıkladığınız linklere dikkat edin.

31 Ağustos gecesi yaşanan skandal hack olayı sonrasında hızla yayılan ünlülerin çıplak fotoğraflarını kaldırma işlemleri başladı. Fakat bu olayı fırsat bilen hackerlar da boş durmuyor. Ünlülerin fotoğrafları adına her yere verilen linkler ortalığı hayli karıştırmış durumda.

Ünlülerin çıplak fotoğraflarını merak eden binlerce kullanıcı, bu isim altında paylaşılan linklere tıklıyor ve virüs indiriyor. Yeni Zellanda‘da yaşanan virüs karmaşası sonucu ülkenin en büyük internet sağlayıcısı Spark‘ın sunucularının devre dışı kaldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 

Yeni Zellanda’da yayınlanan virüslere totalde 600 bin kadar internet erişimi sunan Spark, geçici olarak sunucularını kapatmak zorunda kaldı. Sorunlarını halletmeden de tekrar aktif etmesi beklenmiyor.

Öte yandan ünlülerin çıplak fotoğraflarının internet ortamından tamamen kaldırılması pek de mümkün görünmüyor. Söylenebilecek tek şey, siz siz olun yabancı linklere tıklamayın. Fotoğraf indirmeyi beklerken bilgisayarınızı virüslere teslim etmeyin.

Yorumlar
Yukarı Çık