Oyun

Ubi30 ile Kaçırdığınız Oyunları Edinme Şansı Doğdu

Ubisoft, Ubi30 etkinliği ile Haziran ayından bu yana firmanın 30. yılı şerefine verdiği ücretsiz oyunları kaçıranlara bir fırsat daha tanıyor.Son yıllardaki politikaları sebebiyle oyunculardan oldukça ağır eleştiriler alan Fransız oyun firması Ubisoft, son dönemde arka arkaya gerçekleştirdiği oyuncu dostu açıklamalar ve kampanyalarıyla imajını düzeltmeye çalışıyor gibi görünüyor. Bu değişimin sebebi olarak Vivendi firmasının Ubisoft’un hisselerinin önemli miktarını satın alarak firma üzerinde etkin rol oynamaya başlaması söylentileri gösterilse de biz oyuncular şu an için üzümünü yiyip bağını sormamayı tercih ediyoruz.

Söz konusu değişimin en güzel kısımlarından biri olan ve Haziran ayından bu yana devam eden ücretsiz oyun kampanyası Ubi30 artık sona geliyor. Firmanın 30. yılı şerefine ücretsiz oyunlar dağıtması biz oyuncuların takdirini kazanmış olsa da Fransız menşeili firmadan bir jest daha geldi.

Bugüne kadar bu kampanyadan haberdar olmayan ve kaçırdığına üzülen oyuncular için son fırsat niteliği taşıyan jestte Ubisoft, haziran ayından bu yana verdiği ücretsiz oyunların hepsini 15-18 Aralık tarihleri arasında tekrar ücretsiz olarak sunuyor.

Ücretsiz verilen oyunların tam listesi ise şöyle;

  • Assassin’s Creed III
  • Beyond Good & Evil
  • Far Cry 3: Blood Dragon
  • Prince of Persia: The Sands of Time
  • Rayman Origins
  • The Crew
  • Tom Clancy’s Splinter Cell

Ubi30 ile oyunları ücretsiz olarak edinmek için yapmanız gerek ise Uplay hesabınızla şu adres üzerinden girip oyunları hesabınıza eklemek. Uplay hesabınız yoksa ücretsiz bir tane açabilirsiniz. Daha sonra site otomatik olarak size Uplay üzerinden oynamaya başla/Uplay indir seçeneklerini sunacak. Bilgisayarınızda Uplay yüklü değilse site üzerinden indirip oyunları kurabilirsiniz. Oyunlar bir kez hesabınıza eklendiğinde süresiz bir şekilde sizin olmuş olacak.

Ubisoft’un bu tutumu, düştüğü zor durumdan kurtulmak için, yani bir nevi köprüyü geçene kadar mı sürecek yoksa “biz hatamızı anladık, artık oyuncuların yanındayız” diyerek devam mı edecek, bunu önümüzdeki yıllarda göreceğiz. Şimdilik bu nimetlerden yararlanmakta fayda var.

Yorumlar
En Başa