İnternet

Twitter’dan Büyük Tasarım Güncellemesi

Twitter, bir süredir deneme aşamasında olan yeni tasarımını bugün itibariyle kullanıma sundu. Kullanıcıların bir çoğu şikayetçi…

Twitter, bugün yaptığı tasarım güncellemesiyle bazı tartışmaları da başlatmış oldu. Tasarımı beğenenler çoğunlukta olsa da güncellemelerin platformdaki paylaşım sisteminde olması gerektiğini savunanların sayısı hiçte az değil. Kısaca kullanıcılar 140 karakterden daha uzun tweet alanı istiyorlar.

Twitter’ın son dönemde yaptığı linklerin ve resimlerin 140 karaktere dahil edilmemesi gibi iyileştirmeler, öyle görünüyor ki birçok kullanıcı için yeterli olmamış.

Bazı cihazlarda 203 MB’a kadar ulaşan yeni tasarım güncellemesi, Twitter’ın tüm sayfalarını ve imgelerini kapsıyor. Neredeyse her köşesi yeniden tasarlanan bir uygulama karşımıza çıkıyor. Fakat tüm bu güncellemelerin tasarımsal olduğunu belirtelim. Yani platformun fonksiyonlarında herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Eğer halen yeni tasarımı göremiyorsanız, bir sonraki güncelleme ile sizin de uygulamanızın yenileneceğini şimdiden söyleyelim.

Yorumlar
Yukarı Çık