İnternet

Twitter’da 60 Dakikalık 1080p Video Paylaşım Dönemi

twitterlongvideohit 0

Twitter Blue kullanıcıları artık 60 dakikalık 1080p çözünürlüğe sahip 2 GB boyuta kadar video paylaşabilecek.

Twitter Blue kullanıcıları artık 60 dakikalık 1080p çözünürlüğe sahip 2 GB boyuta kadar video paylaşabilecek.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’ın Kasım ayı başında işaret ettiği yenilikler platforma birer birer yansımaya başladı. Dün itibariyle Twitter Blue kullanıcıları için 60 dakikalık 1080p çözünürlükte video paylaşım özelliği getirildi.

Şimdilik Sadece Web’de

Twitter Blue kullanıcıları için sunulan uzun süre ve yüksek kaliteli video paylaşım özelliği şimdilik sadece web sürümünde kullanılabiliyor. Twitter Blue kullanıcıları web sürümünü kullanarak 1080p çözünürlükte 2 GB’a kadar 60 dakikalık videolar paylaşabiliyor.

Android ve iOS için Durum Ne?

Android ve iOS için halen 10 dakikalık 1080p çözünürlükte video sınırı bulunuyor. Twitter Blue kullanıcıları için videoların dosya boyutu ise 512 MB olarak sınırlı. Mobil uygulama için sınırın ne zaman yükseltileceği hakkında henüz bir bilgi verilmiş değil.

Twitter’dan Dağıtım Uyarısı

Twitter Blue Yardım Merkezinde yer alan bilgilere göre sınırların revize edilmesinin yanına bir not da düşülmüş. Buna göre internet hızına bağlı şekilde video kalitesinin düşürülmesi ve dağıtımın kolaylaştırılması gibi insiyatifleri Twitter saklı tutuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

En Popüler

Yukarı