İnternet

Twitter, Yeni Menü ve Butonları Deniyor, Bakalım Beğenecek misiniz?

Popüler microblog platformu twitter bazı kullanıcıların profillerinde yeni butonları deniyor. Yeni tasarıma göre Profilinizi görmek için tıkladığınız “Ben” butonu sağa alınmış ve sol butonlar yeniden düzenlenmiş. Biraz da renk gelmiş diyebiliriz. İşte detay ve görseller…

Geçtiğimiz aylarda twitter kullanıcıların profil tasarımlarını tamamen değiştirmişti. Görülen o ki değişim bununla sınırlı kalmayacak. Bazı kullanıcıların profillerinde henüz deneme aşamasında olan yeni butonları görebiliyoruz. Bunlardan biri de sitemizin twitter hesabı olduğu için değişikliklere yakından bakma imkanımız oldu.

Twitter’ın yeni buton görünümü yukarıdaki şekilde olacak. Buna göre, “Mesajlar” butonunun sola çekildiğini ve “Ben” butonunun sağa çekilerek açılır bir menü haline geldiğini görüyoruz. Ayrıca daha önce kutucuk şeklinde olan “Tweetle” simgesinin de büyüdüğünü görebiliyoruz. Kullanım açısından eski haline alışanlar için biraz sıkıntı olabileceğini baştan söyleyelim. Zira bizim profilimiz değiştiğinden beri yüzlerce kez yanlış tıkladık.

Yeni buton düzenlemesinde gelen bir şey daha var. O da diğer kişilerin profillerine baktığınızda karşımıza çıkan iki yeni buton. Herhangi birinin profiline gittiğinizde artık profil fotoğrafı ve bilgilerin altında bu kişiye mesaj gönder ve ya bu kişiye tweet at şeklinde iki yeni butonla karşılaşıyorsunuz. Ve yine üst butonların yeni haliyle göründüğünü de söylememiz mümkün. 

Yeni butonların kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların profillerine uygulanması beklenirken beğenilip beğenilmeyeceği merak konusu. Fakat şu bir gerçek, eski menü dizilimine alışık olanlar bir süre sıkıntı çekecekler.

Yorumlar
Yukarı Çık