İnternet

Twitter Özel Mesajları Geliştiriyor

Popüler mikroblog sitesi Twitter, şirketin resmi hesabından yaptığı duyuruda Özel Mesaj servisini (DM) geliştireceğini ve kullanıcıların şikayet ettiği bir çok sorunu çözeceklerini duyurdu. Eksiklikler neler?

Twitter’ın belkide en çok şikayet alan sorunlarından biri olan özel mesaj sistemiyle ilgili sorunlar nihayet çözülüyor. Özellikle mobil kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilen özel mesaj sorunları artık şirketin görmezden gelemeyeceği bir boyuta ulaştı.

Özel mesaj kutusunda diyalogların topluca silinememesi, mobil cihazlarda açılan hesaplardan silinen mesajların web arayüzünde halen görünüyor olması gibi kullanıcıları çileden çıkaran sıkıntılar son bulacak.

Twitter’dan yapılan duyuruya göre bu sorunların hepsi bir kaç hafta içerisinde yayınlanacak bir güncellemeyle son bulacak. Yeni güncelleme mobil twitter uygulamalarını daha gelişmiş bir hale getirmeyi amaçlıyor. Android ve iOS platformlarında, daha fazla özel mesaj servisinin kullanılmasını hedefleyen Twitter yönetimi, bu güncellemeyle birlikte mobil cihazlardan atılacak özel mesaj (DM) sayısındaki sınırı da kaldıracak. Ve mobil uygulamalarda da artık msaj geçmişinin tamamı görülebilecek.

Bu son özellikler insanın aklına twitterda zaten çokça var olan ve özel mesajlar yoluyla yayılan rahatsız edici içeriklerin daha fazla yayılabileceği ihtimalini getirmiyor değil. Kısa zamanda yayınlanacağı söylenen güncelleme geldiğinde sonuçlarını hep beraber göreceğiz.

 

Yorumlar
Yukarı Çık