İnternet

Twitter Mavi, Altın Sarısı ve Gri Tik Nedir?

Twitter altın rozet

Twitter doğrulama rozeti sisteminde köklü değişikliklere gitti. Artık doğrulanmış hesaplar sadece mavi tik olarak değil, altın sarısı, gri ve mavi olmak üzere 3 şekilde karşımıza çıkacak.

Twitter doğrulama rozeti sisteminde köklü değişikliklere gitti. Artık doğrulanmış hesaplar sadece mavi tik olarak değil, altın sarısı, gri ve mavi olmak üzere 3 şekilde karşımıza çıkacak.

Twitter Blue hizmetinin yenilenmesi ile doğrulanmış hesap sisteminde yapılan değişiklikler de ortaya çıktı. Twitter’da artık sadece mavi tik değil altın sarısı ve gri renkli doğrulanmış hesaplar da göreceğiz. Altın sarısı tik, gri tik ve mavi tik kimler tarafından alınabilecek?

Twitter Altın Sarısı Tik Kimlere Veriliyor?

Altın sarısı şeklinde karşımıza çıkan rozetler Twitter’da doğrulanmış ticari kurumlar ve markalar tarafından kullanılabilecek. Bu kuruluşlara ait olan ve temsil hakkıı sahibi olan hesaplar bu rozeti kullanabilecek. Eski sistemde olduğu gibi gazeteci, ünlü vs gibi toplum tarafından tanınan figürler altın rozeti alamayacak. Altın rozet için resmi bir işletme olması şartı bulunuyor.

Twitter Gri Tik Kimlere Veriliyor?

Twitter’ın yeni doğrulama sisteminde Gri renkli rozetler sadece hükümet yetkilileri ve uluslararası kuruluş temsilcilerine verilecek. Yani gri tikli hesap sahibi olmanın tek yolu devlet görevlisi olmak. Elçilikler, üst düzey diplomatlar, devlet başkanları ve bakanlar gibi şahısların hesaplarında artık Gri doğrulama rozeti göreceğiz.

Twitter Mavi Tik Kimlere Veriliyor?

Mavi doğrulama rozeti Twitter Blue üyelerine verilecek. Ancak uygulama öncesinde doğrulanmış hesaplar şimdilik mavi rozetle görüntülenmeye devam edecek. Önceden mavi tik alan hesaplarla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil fakat Twitter Blue üyelik sisteminin yaygınlaşmasıyla birlikte bu hesapların rozetlerinin kaldırılacağı düşünülüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

En Popüler

Yukarı