İnternet

Twitter, Kopya Tweet’leri Siliyor

Popüler mikro blog platformu Twitter kullanıcılarının en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi de kopyalanan tweetler. İşte bu sorun Twitter’ın yeni kararıyla son buluyor.

Twitter, yapısı itibariyle kullanıcıların fikirlerini herkese açık olarak paylaşması ve beğenilen tweetlerin popüler olma ihtimalinin olmasıyla herkesin ilgisini çeken bir platform. Fakat genelde büyük hesaplara sahip kullanıcıların, gördükleri güzel söz ve tweetleri kendileri yazmış gibi paylaşmaları birçok kullanıcının ortak şikayeti. 

Şahsen sürekli olarak özgün ve kendi düşüncelerini paylaşmaya ve yazmaya çalışan biri olarak Twitter’da bende bundan şikayetçiyim. Akşam aklıma gelen ve yazdığım bir Tweet’i sabah başka bir hesapta sanki kendisi yazmış gibi atan birini gördüğümde “buradaki RT butonunu neden yapmışlar?” diye hayıflanmadan edemiyorum. Aynı şekilde bir çok kullanıcının da bundan şikayetçi olduğundan eminiz.

Neyseki Twitter artık Tweet kopyalamaya yani Tweet çalmaya son verecek bir uygulama başlatıyor. Artık Tweet’in ilk önce kim tarafından atıldığına bakılacak. 

Nasıl zararlı bir içeriği yada kurallara aykırı bir kullanıcıyı basit bir form doldurarak şikayet edebiliyorsak, kısa bir süre sonra herkese sunulacak uygulama ile artık kendi Tweet’inizi başkasının yazdığını gördüğünüzde kısa bir formu doldurup şikayet edebiliyorsunuz. Sonucunda ise söz konusu Tweet, telif hakları gerekçesiyle kopyalayan kişinin profilinden kaldırılıyor.

Uygulamanın bir an önce herkes için kullanıma sunulmasını umuyoruz.

İlgili Haber;

Twitter’dan Atılıyor Gibi Görünen Bu Maile Dikkat!

Yorumlar
Yukarı Çık