İnternet

Twitter’ın Can Damarı Hashtag Sistemi Yenileniyor

Popüler microblog platformu Twitter kendini yenilemeye devam ediyor. Twitterın can damarı olan hashtag sistemi bu kapsamda yenilenecek. İşte ayrıntılar.

Geçtiğimiz aylarda tasarımını büyük ölçüde yenileyen Twitter bu sefer de site içerisindeki etkileşimin can damarı olan Hashtag sistemini yenileyeceği duyuruldu. Aranan kelime dizilerine kolay ulaşmanızı sağlayan ve belli konuları Trend Topic yapabilmenizi sağlayan Hashtag sistemi detaylanacak.

Twitter’ın duyurusuna göre artık kullanılan Hashtag’ler açıklamaya sahip olacak. Twitter’ın 140 karakter sınırı dolayısıyla kısaltılarak oluşturulan Hashtag’ler çoğu kullanıcı için anlamsız kalıyor. Bu sorun da belli konuların kendi kitlesi içerisinde kalmasına sebep oluyor. Bunu aşmayı planlayan twitter yönetimi hashtag sistemine açıklama getirerek sorunu çözecek.

Yukarıda ki karede de görebileceğiniz üzere kısaltma olarak oluşturulan Hashtag’ler artık altlarında açıklamalarıyla birlikte görüntülenecek. Örnekte popüler dizi Game of Thrones hakkında oluşturulan bir hashtag gösteriliyor. #GoT şeklinde kısaltma olarak oluşturulan hashtag altında Game of Thrones olarak açıklanarak neyle ilgili olduğu belirtilmiş.

Yeni sistemin twitterda oluşturulan anlamsız kısaltmalar açısından çok verimli olacağı görüşü hakim. Bakalım duyurulan yeni hashtag sistemi ne zaman kullanılmaya başlanacak?

Yorumlar
Yukarı Çık