İnternet

Twitter, Hizmet Şartlarını “Satın Al” Özelliği İçin Güncelledi

Popüler mikroblog sitesi Twitter’ın Gizlilik ve Hizmet Şartları güncellendi. Güncellemede dikkati çeken ise twitter üzerinden alışveriş yapabilme özelliğine yönelik değişiklikler oldu.

Twitter’da “Satın Al” özelliğinin geleceğini ve artık bazı ürünleri direkt olarak twitterdan satın alabileceğimizi bir süredir sizlere aktarıyorduk. Anlaşılan twitter yönetimi konuyla ilgili çalışmalarda sona doğru yaklaşıyor. Gizlilik Politikaları ve Hizmet Şartlarında yapılan son düzenleme, popüler mikroblog sitesinde bazı tweetlerin altında “Satın Al” butonuyla çok yakında karşılaşacağımızın habercisi.

İşte Twitter’ın son değişiklikle ilgili açıklaması;

“Twitter deneyiminden çıkmadan en popüler bazı yerlerden Twitter üzerinden alışveriş yapabilmenizi sağlamak için test aşamasında olduğumuz (ABD’den başlayarak) yeni özellikleri yansıtabilmesi amacıyla Hizmet Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı güncelledik.

Hizmet Koşulları güncellemesi, ticari tekliflerimizin kullanımını kapsayan terimleri tanıtır. Yeni terimler ayrıca sipariş karşılama, nakliye ve iade sorumlulukları dahil olmak üzere, satıcılar ile olan ilişkinizi açıklar.

Satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için kredi kartı numarası ve teslimat adresi gibi bazı bilgileri vermeniz gerektiğinden, Gizlilik Politikası güncellemesi bu bilgilerle ilgili yeni bölümler içermektedir. Kredi kartınızı kullanarak seçtiğiniz mağazalarda katılabileceğiniz özel teklifler gibi ileride denemeyi planladığımız ticari hizmetlerle ilgili hükümler de göreceksiniz.

Diğer hizmet bölümlerimizin nasıl çalıştığını daha iyi açıklamak için Gizlilik Politikamızda aşağıdakileri de güncelledik:

•Spam göndereni, sahtecilik yapanı veya taciz içeren gönderileri engellemek için ek hesap bilgileri talep edebiliriz.

•Arama motorlarını, geliştiricileri ve yayıncıları içeren, genel kullanıcı profil bilgilerini edinen ve genel Tweetler alan geniş kitlelerdir.

•Reklam kampanyalarının performansları hakkında reklamverenlere gönderilen raporları da kapsamak üzere, diğerleriyle paylaşılan özel veya kişisel olmayan bilgi türleri.

•Konum bilgilerini (IP adresinden veya yakındaki erişim noktalarından olduğu gibi) ve Twitter üzerinden başka bir uygulama yüklediğinizdeki bilgileri kapsayan belirli türdeki bilgileri nasıl toplarız.

•Gizlilik politikalarımız dahilinde; örneğin Twitter kimlik bilgilerinizi kısa döngülü video hizmetimiz olan Vine’a giriş yapmak için veya mobil odaklı reklam ağımız MoPub üzerinden daha iyi reklamlar vermek için kullandığınızda, bu verileri ortak çalıştığımız kurumlar ile paylaşabiliriz, .

Sizin için sırada her zaman için daha heyecanlı ürün haberlerimiz olacak, bu nedenle en yeniler için Resmi Twitter Blogunu izleyin veya @twitter hesabını takip edin. Twitter’ı kullandığınız için teşekkür ederiz!

— Twitter Ekibi”

Yorumlar
Yukarı Çık