İnternet

Twitter, Flipboard’u Satın Alabilir

Recode tarafından ortaya atılan iddialara göre Twitter, Periscope'un ardından Flipboard'u satın almak için kolları sıvadı.

Popüler mikro blog platformu Twitter, senelerdir her malî çeyrekte milyonlarca dolar zarar açıklamaya devam etsede ne hikmetse ayakta kalmaya devam ettiği gibi bünyesine yeni servisleri katmayı da ihmal etmiyor.

Ülkemizde pek bilinmese ve kullanılmasa da harika bir uygulama olduğunu düşündüğümüz ve kısaca kişisel dijital dergi olarak tanımlayabileceğimiz Flipboard uygulaması Twitter'ın yeni hedefi. 

Recode, Flipboard'un satın alınmasına ilişkin görüşmelrin 2015 yılının başından bu yana sürdüğünü belirtiyor. Haberin şimdilerde ortaya çıkması gösteriyor ki olası bir satın alma yakın.

Flipboard kullanmayanlar için açıklayalım, bu uygulama ile kendi kişisel derginizi oluşturabiliyor, gazete, diğer dergiler, web siteleri gibi bir çok mecradan seçtiğiniz haber, makale vs içerikleri paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın e-kitap tadında bir kullanım deneyimi sunması da Flipboard'u diğerlerinden ayıran güzel bir özelliği.

Kendi başına çok güzel işlere imza atan Flipboard ekibinin Twitter'a katılacağı iddiaları önümüzdeki dönemde kesinlik kazanacak.

Yorumlar
Yukarı Çık