İnternet

Twitter’da Favoriler Değişecek

Popüler microblog sitesi twitter, favori sistemini değiştirmek için çalışma yapıyor. Henüz twitterın resmi bloğunda yayınlanmasa da yeni çalışmanın bazı kullanıcı hesaplarında denendiği tespit edildi. İşte detaylar.

Sosyal medya devi twitter, favori sistemini değiştirmeye hazırlanıyor. Bazı kullanıcı hesaplarında denenmeye başlayan sistem Favorileri de ReTweetler gibi kullanıcıların ana sayfasında yayınlıyor.

Bildiğiniz gibi normalde Favorileriniz kullanıcı hesabınızda saklanıyor. Ana sayfa akışınızda gösterilmiyor. Fakat yeni sistemde favoriler de ana sayfa akışınızda görüntüleniyor. Denek olarak tespit edilen kullanıcılar durumdan rahatsız olduklarını söylüyorlar. Takipçileri ve takip ettikleri belirli bir sayının üzerinde olanlar ana sayfada daha fazla karmaşa oluşturduğu gerekçesiyle yeni sistemden şikayetçiler.

Twitter’dan henüz bu konuyla ilgili bir açıklama yapılmaması sistemin yönetim tarafından yapılan onlarca denemeden biri olduğunu gösteriyor fakat her an tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde dağıtıma girme ihtimali var.

Yorumlar
Yukarı Çık