İnternet

Twitter’da Büyük Temizlik

Popüler mikroblog platformu Twitter büyük bir temizliğe hazırlanıyor.

Sosyal medyanın genel sorunu olan müstehcen hesaplar belkide en çok Twitter için sorun teşkil ediyor. Hızlı değişen yapısı ve akıcı gündemiyle takip edilmesi zor olan Twitter'da mantar gibi türeyen müstehcen içerikli hesaplar temizlenecek.

 

 

Temizlikle ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı fakat konuşulanlara göre Twitter'a reklam veren firmalar, bu tür paylaşımlarla yan yana görülmekten rahatsız. Reklam gelirlerini yeni yeni düzeltmeye başlayan ve zararlarını azaltma yoluna giren Twitter'ın şirket olarak reklam verenlerin bu rahatsızlığına çözüm bulmak için köklü bir temizliğe hazırlandığı belirtiliyor.

400 milyon civarında aktif kullanıcıya sahip olan dev platformda müstehcen denilebilecek içerik paylaşan hatta profil fotoğraflarında müstehcen içerik kullanan hesap sayısı 10 milyon olarak tabir ediliyor. Bizce bu rakam 10 milyondan çok daha fazla olabilir fakat Twitter'ın temizlik kriterlerinin ne olacağı henüz net değil. Fakat böyle bir temizlik olursa herkesin memnun olacağı ortada.

Yorumlar
Yukarı Çık