İnternet

Twitter’a Yeni Tema, Gece Modu Nedir?

Popüler mikro blog platformu Twitter, Android kullanıcıları için alternatif bir tema yayınladı.

Twitter’ın alışılagelmiş beyaz hakim tonlardaki temasından sıkıldıysanız, artık temanızı tek tıkla değiştirebileceksiniz. Android kullanıcıları için kullanıma sunulan “gece modu” ile artık Twitter uygulamanızı tamamen siyah tonlarda bir tema ile değiştirebiliyorsunuz.

Windows Phone kullananlar aslında bu “siyah tema” yada “gece modu” olarak adlandırılan değişime hiçte yabancı değil. Windows Phone’larda genel bir ayar olarak sunulan bu siyah tema artık Android kullanıcıları için Twitter uygulamasında sunuluyor.

Twitter gece modu 

 

Gece Modu Nedir? Nasıl Aktif Edilir?

Twitter’ın yeni gece modunu aktif etmek çok kolay. Android için Twitter uygulamasının sağ kısımında profilimizi de gördüğümüz menüde “Ayarlar” seçeneğinin üstünde tema değiştirmek için bir buton eklenecek. Bu butona dokunduğumuz anda temamız tamamen siyah renklere bürünecek.

Gece Modu Neden Bende Yok?

Android için Twitter kullanıcılarına sunulan yeni siyah tema yada gece modu halen bir çok cihazda görülemiyor. Bunun sebebi ise sadece gerekli güncellemeyi cihazınızın henüz yapmamış olması. Eğer doğal yollardan bekleme taraftarıysanız yeni temanıza kavuşmanı biraz zaman alacaktır. Fakat hemen bu özelliğe kavuşmak istiyorsanız buraya tıklayarak Twitter uygulamanıza gelen güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Yorumlar
En Başa