PC

Toshiba’dan IFA Çıkartması

Toshiba, bu yıl IFA 2014’e arka arkaya yaptığı tanıtımlarla fırtına gibi girdi.

IFA 2014 henüz kullanıcılara kapılarını açmadı ama, firmalar basın bültenleri ve tanıtımlarıyla teknoloji rüzgarı estirmeye devam ediyor. Toshiba ise bu rüzgarı adeta fırtınaya dönüştürdü. 14 adet yeni ürün tanıtımı yapan Toshiba’nın yeni ürün yelpazesindeki başlıca modelleri sizlere aktaralım.

Toshiba mobil ürün yelpazesindeki yeni modellerini tasarlarken farklı ihtiyaçlara göre farklı ürünler ortaya çıkartmış. Bunlardan Satellite Radius 11, 11.6 inçlik ekranı ile 5 farklı modda çalışan bir notebook, Satellite CL10-B ise uzun kullanım ömrü sağlayan pili, ince ve hafif yapısı ve Windows 8.1 ile kullanıcılarına daha uzun süreler dış ortamlarda çalışabilme olanağı sağlamayı hedef haline getirmiş.

Satellite CL10-B

 

Ayrıca 13.3 inçlik ekranıyla Chromebook 2 ise Chromebook serisine yeni ve güçlü bir koz olma potansiyeline sahip.

Chromebook

 

Satellite PRO R-50B modeli ise firmanın iş dünyası için hazırladığı güçlü çözümlerden biri olma potansiyeli taşıyor. 15.6 inçlik 1366×768 çözünürlüklü ekranı, 4. nesil Intel Core I5 işlemcisi ve 8GB Ram‘i ile taşınabilirlik ve performansı bir arada sunmayı amaçlıyor. 24 mm kalınlığı ve 2.3kg ağırlığı ile ince bir notebook olan model çarpma ve düşme gibi kazalara karşı HDD‘yi kilitleyip korumaya almayı sağlayan 3 boyutlu sensörler ile donatılmış. İster 500GB hızlı bir HDD, ister 1TB kapasiteli bir HDD ile alabileceğiniz bu modelde ek olarak 2 tanesi USB 3.0 destekleyen 3 adet USB yuvası ve bir SD kart girişi de bulunuyor.

Satellite Pro R-50B

Son olarak Toshiba, taşınabilir ürün gamına 7 inç ekranı bulunan Windows 8.1 işletim sistemli bir de tablet ekledi. Intel Atom işlemci kullanan tablet yanında bir yıllık Office 365 aboneliği ile geliyor.

Tanıtımlarına depolama alanında 128 GB kapasiteli kablosuz bir SSD ile devam eden Toshiba, ürünün darbelere karşı daha dayanıklı olduğu, 8 adet cihaza kadar aynı anda bağlantı ve veri transferi yapabildiği, SD kart girişi ile kapasite arttırımının mümkün olduğu ve USB 3.0 desteklediğini bildirdi.

TV ürün yelpazesine de yeni modeller lanse eden Toshiba, 40 ve 50 inçlik 4K çözünürlüklü akıllı TV’lerini tanıttı. Medya oynatıcı ve kayıt özelliklerinin yanında standart akıllı tv özelliklerini barındıran bu modellerin yanı sıra tanıtılan 84 inçlik model ise göz doldurdu.

Bunların dışında bir çok yeni ürün daha tanıtan Toshiba ve ürün gamıyla ilgili gelen bilgileri size aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Yukarı Çık