Oyun

Torment: Tides of Numenera’dan Oyun İçi Video

Torment:Tides of Numenera’dan ilk oyun içi video yayınlandı.

Kickstarter üzerinden toplanan bağışlarla hayata geçirilen projeler bir bir piyasaya çıkıyor. Şimdi de Kickstarter’dan başlatılan kampanyayla hayata geçecek oyunlardan Torment: Tides of Numenera‘dan ilk oyun içi video geldi.

Eski RPG oyunları malesef günümüzde yerini daha çok aksiyona odaklanmış, yeni tüketim trendlerine hitap eden oyunlara bıraktı. Tabi bu biraz biz eski kafalı oyuncuları üzmüş durumda. Neyseki Kickstarter var.

Kickstarter üzerinden toplanan bağışlarla hayata geçen, eski RPG oyunlarının ruhani halefleri konumundaki oyunlar bir bir piyasaya çıkmaya hazırlanıyorlar. Bir kaç ay önce Divinity 2 piyasaya çıkmıştı, yarın ise Wasteland 2 çıkıyor. Ama aralarında en çok beklenen isim olan Torment: Tides of Numenera için biraz daha beklemek zorundayız.

Başında Wasteland ve Fallout oyunlarının yapımcısı Brian Fargo‘nun bulunduğu inXile Entertainment‘in yapımını üstlendiği Torment: Tides of Numenera, RPG severler için bir efsane olan Planescape Torment‘in takipçisi olacak. Çıkış tarihi için 2015’in son çeyreği işaret edilen oyuna ilk oyun içi video yayınlandı. Videoya baktığımızda gördüğümüz diyaloglardan, zengin hikayeli ve bizi kendi dünyasına çeken RPG özlemimize son vermeye geldiğini söyleyebiliriz.

Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Yukarı Çık