Oyun

The Witcher 3 İçin Çıkacak Tüm DLCler Ücretsiz

Yapımcı firma CD Projekt RED’den hayranlarını sevindirecek bir haber geldi.

İlk Witcher oyununun çıkışından beri RPG sevenler tarafından el üstünde tutulan CD Projekt RED, kaliteli RPG konusunda olduğu kadar, oyuncu dostu bir firma olmasıyla da ünlü. The Witcher 2‘ye sonradan da olsa resmi olarak Türkçe desteği vermesi de biz Türk oyuncuların gönlünü fethetmişti.

Bugüne kadar çıkarttıkları oyunlarda DRM (kopya koruma sistemleri) kullanmamaları ve her zaman olabilecek en iyi şekilde oyunlarını sunmaları takdire şayanken, firmanın CEO‘su Marcin Iwiński‘den gelen açıklama yine sevenlerinin yüzünü güldürecek cinsten. CD Projekt RED, yeni oyunu The Witcher 3: Wild Hunt için 16 DLC planladıklarını ve hepsinin ücretsiz olacağını belirtti. Seviyoruz seni CD Projekt RED.

Iwiński’nin konu hakkındaki açıklamaları ise bir çok firmaya taş atan cinsten; “Bugünlerde firmalar, oyunlarının çıkışından hemen sonra, ekstra ücretler isteyerek bir sürü küçük içerik satmakta. Oyuncular olarak bizler de cüzdanlarımızı düşünmeliyiz. Zaten ana oyuna yeteri kadar ücret vermiyor muyuz?” şeklinde konuşan Iwiński, DLCler hakkında ise yaptığı açıklamayla, firmalarının oyuncuları düşündüğünü belirtti. “CD Project RED olarak, bu sistemi bir gereklilik olarak düşünmüyoruz. The Witcher 3: Wild Hunt ile bunu değiştirmeye yönelik bir karar aldık. Oyunumuzu alan herkes, planladığımız 16 DLC’nin hepsine ücretsiz erişebilecek. Üstelik ücretsiz içerik için oyunu ön sipariş yapmanıza, ya da herhangi bir özel sürümü almanıza gerek yok. İçerikleri ücretsiz edinebilmeniz için tek gereken herhangi bir Wild Hunt sürümüne sahip olmanız. Bizi destekleyerek oyunumuzu alan bütün oyunculara bu şekilde teşekkür etmek istedik.”

Bakalım bu yaklaşım oyun dünyasında birşeyleri değiştirebilecek mi? Pek ümitli olmasak da CD Projekt RED gibi firmaların artması dileğiyle diyelim.

The Witcher 3: Wild Hunt 24 Şubat‘ta PC, PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak. Ayrıca oyun, Steam üzerinden ön siparişte %10 indirimli olarak bulunuyor. Steam hesabınızda ilk iki oyundan herhangi biri de varsa, ekstra %5 indirim daha kazanıyorsunuz.

Yorumlar
Yukarı Çık