Mobil

Telefonunuzun Güvenlik Açıklarını Bulan Uygulama: TS For Android

VTS For Android uygulaması, telefonunuzu basit bir şekilde tarayarak cihazınızdaki bütün güvenlik açıklarına ulaşmanızı sağlıyor.

Akıllı telefonların sürekli geliştiğini, sürekli yeniliklerin olduğunu her geçen gün size aktarıyoruz. E tabi bu gelişme aşamasında bazı aksaklıklar da oluşmuyor değil. Her ne kadar sağlam gibi görünse de işletim sistemlerinde mutlaka bir güvenlik açığı bulunuyor.

Şirketler bu güvenlik açıklarının bulunması için ödüllü bir yarışma yapıyor ve hackerlar da yarışma ödülüne sahip olmak için gece gündüz işletim sistemlerinde güvenlik açığı arıyor.

VTS for Android uygulaması ise kısa süreli basit bir taramayla cihazınızdaki tüm Android açıklarını gözler önüne seren bir liste yayınlıyor.

Aşağıda LG G2 ve Nexus 5 telefonlarının VTS for Android sonuçlarına göre ortaya çıkan güvenlik açıkları listelenmiş. LG G2 bu uygulamadan kırık not almış fakat Nexus 5‘te herhangi bir sorun gözükmüyor.

Uygulamanın kullanımı da oldukça basit. BURAYA tıklayarak uygulamayı cihazınıza indirin ve sağ alt kısımda bulunan “arama” tuşuyla cihazınızı taratın. Kısa bir süre içinde karşınıza sonuçlar çıkacak ve eğer Is Vulnerable:False yazısını görüyorsanız telefonunuz Android açığına karşı korunuyordur. False yerine True yazıyorsa da, cihazınız güvenlik konusunda bazı sıkıntılar yaşıyor olabilir.

Yorumlar
Yukarı Çık