Diğer Elektronik

Taşınabilir Güç Ünitesi 4000 mAh Pozitive Değerlendirme

Akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri de batarya kapasiteleri ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak hızlı biten şarjları. Bunun şimdilik en kesin çözümü ise taşınabilir bataryalar…

Taşınabilir bataryalar her ne kadar çok büyük bir öneme sahip olsalarda özellikle ülkemizde hakettikleri değeri göremiyorlar. Bunun en büyük sebebi ise akıllı telefon kullanıcılarının henüz bu nimetin farkında olmamaları diyebiliriz. Özellikle dışarı çıkarken sürekli çanta taşıyan bayanların taşınabilir batarya gibi bir nimetten faydalanmadan şarj sıkıntısına düşmeleri yaman bir çelişki. Kısaca taşınabilir bataryalardan bahsedelim sonrasında da uygun fiyatı ve küçük boyutlarıyla tavsiye edebileceğimiz bir ürünle devam edelim.

Taşınabilir bataryalar kapasitelerine göre akıllı telefonlarımızı bir yada iki kez şarj edebilir. Bu da gün içinde şarjım biter mi, telefonumu nerede şarj ederim gibi sorunlar yaşayan kullanıcılar için en kolay çözüm olur. Taşınabilir bataryalar yapıları itibariyle normal bir şarj adaptörü kadar hızlı şarj eder ve siz günlük işlerinizle ilgilenirken çantanızda bile telefonunuzu şarj etmenize olanak sağlar. 

Hangi taşınabilir bataryayı tercih edelim derseniz, eğer günlük işlerinizde takviye bir güç kaynağı olarak kullanacaksanız uygun fiyatlı bir ürün denemenizi öneririz. Hatta bizzat deneyip memnun kaldığımız Pozitive 4000 mAh taşınabilir bataryayı tavsiye edebiliriz.

Orta ve üst seviye akıllı telefonların ortalama 2500 mAh ve 3000 mAh arasında batarya kapasiteleri bulunduğunu hesaba katarsak taşınabilir batarya olarak en az 4000 mAh kapasiteli bir ürün seçmekte fayda var. Hem boyutlarının ufak olması sebebiyle size gün içerisinde sıkıntı çıkarmayacaktır. 

 

 

Önerdiğimiz Pozitive 4000 mAh taşınabilir batarya, bir kibrit kutusundan çok az daha büyük ve cepte bile rahtlıkla taşınabilecek boyutlarda. 1A/ 5V çıkışıyla akıllı telefonunuzu normal şarj adaptörü kadar hızlı şarj eden bu ürün sade ve basit bir kutu içeriğiyle geliyor.

Satın aldığınızda gelen kutudan sadece gerekli garanti ve kullanım belgelerinin yanında taşınabilir bataryanız ve bir adet ara kablo geliyor. Bir tarafı miniUSB bir tarafı da normal USB olan bu kablo, hem Pozitive 4000 mAh taşınabilir bataryanızı şarj etmenize, hem de ihtiyaç duyduğunuzda telefonunuzu şarj etmenize yarıyor.

 

 

Cihaz, yukarıda da belirttiğimiz gibi bir kibrit kutusundan biraz daha büyük ve üzerinde sadece iki adet çıkışı bulunuyor. Bunlardan birisi normal USB çıkışı olan ve telefonunuzu şarj etmek için kullanılan kısım, diğeri ise miniUSB girişi olan ve taşınabilir bataryanızı şarj etmek için kullandığınız kısım.

Pozitive 4000 mAh taşınabilir bataryanın şarj edilme ve etme esnasında çok azda olsa ısındığını söyleyebiliriz. Kullanıcılar belki bundan rahatsız olabilir fakat bu yaz sıcağında yaptığımız denemelerin hiçbirinde tehlikeli sıcaklıklara ulaştığını görmedik. Yani normal adaptörlerde görülen hafif bir ısınma taşınabilir bataryanızda da güç alışverişi sırasında yaşanıyor. 

Şu sıralar ülkemizde 25 TL ile 30 TL arasında satış fiyatına sahip olan Pozitive 4000 mAh taşınabilir batarya, gün içinde şarj sıkıntısı çekenler için birebir diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;

Uygun Fiyata iOS ve Android Uyumlu Akıllı Saat Sahibi Olmak İsteyenler İçin AiWatch GT08+ Değerlendirmesi

Yorumlar
En Başa