Spor

Sosyal Medyada Kadınların En Çok Konuştuğu Takım Fenerbahçe

HTC, düzenlediği etkinlikte kadınların sosyal medyada futbol konuşması üzerine yaptığı bir araştırmayı açıkladı.

Futbolun sosyal medya konularında oldukça yer edindiği tartışmasız bir gerçek. HTC de İstanbul‘da yaptığı etkinlikte, kadınların sosyal medyada futbol konuşması üzerine yaptığı bir araştırmayı gözler önüne serdi.

Araştırma bir çok ilginç detayı da ortaya çıkarmış durumda. Türkiye’de sosyal medya üzerinden futbol tartışan her 3 kişiden biri kadın. Bu da aslında, kadınların futboldan anlamadığı klişesinin ne kadar yanlış bir düşünce olduğunu gösteriyor. Ayrıca araştırmaya göre kadınların hakkında en çok konuştuğu takım da Fenerbahçe, ya da sosyal medyada futbol konuşan kadınların büyük çoğunluğu Fenerbahçe taraftarı da diyebiliriz.

Araştırmanın diğer çarpıcı sonuçları ise şöyle. Türkiye’den her gün atılan 12 milyon tweetin 400 bini futbol ile ilgili. Sosyal medyada en çok konuşulan takım Galatasaray, kadınların hakkında en çok konuştuğu takım ise Fenerbahçe oldu. Şampiyonlar Ligi‘nde en çok konuşulan takım Barcelona, en çok konuşulan oyuncu ise Neymar, hakkında en çok konuşulan lig ise İspanya La Liga oldu. Bu sezon Avrupa’da hakkında en çok konuşulan maç ise PSG – Barcelona maçı oldu.

Türkiye’de hakkında en çok konuşulan futbol adamı Fatih Terim, en çok konuşulan yabancı futbolcu Felipe Melo olurken, en çok futbol konuşulan gün ise Pazar. Ayrıca araştırmaya göre takımların mağlup olduğu günlerde daha çok konuşulduğu da belirtildi. Buna göre kaybettiği zaman en çok konuşulan takım Galatasaray, kazandığında en çok konuşulan takım ise Fenerbahçe.

Dikkat çeken bir diğer detay ise, takımlara göre taraftarlarının en çok paylaştığı mesajlar Galatasaray için Muslera‘nın taraftarın desteğine teşekkür mesajı, Fenerbahçe için Alex de Souza‘nın eski takımına gönderdiği tebrik mesajı olurken, Beşiktaş için Onursal Başkan Süleyman Seba‘nın vefatını duyuran mesaj oldu.

HTC, yaptığı etkinlikte bir de duyuruda bulundu. HTC, sosyal medya üzerinden düzenleyeceği yarışmalarla, Şampiyonlar Ligi‘ne özel olarak üretilen HTC One M8 modellerini hediye edecek.

Yorumlar
En Başa