İnternet

Sony’e Ait İnternet Siteleri Kapandı

Daha önce siber saldırılarla başı derde giren Sony'nin internet siteleri bu sefer faturalar ödenmediği için kapandı.

Son yıllarda ekonomik sıkıntılardan dolayı zor zamanlar geçiren ve elindeki bazı bölümleri satan Sony'den ilginç haberler geliyor. Daha önce siber saldırılar dolayısıyla zaman zaman kapanan Sony'e bağlı siteler bu sefer fatura sebebiyle kapandı.

Geçtiğimiz günlerde, Sony Online Entertaintment'a bağlı olan www.soe.com ve www.sonyonline.net adreslerine ulaşılamadı. Sorunun farkedilmesinin ardından Sony'nin Tokyo'daki merkezinden çözüm için uğraşıldığı yönünde bir açıklama yapılmıştı. Fakat SOE Başkanı John Smedley'in Twitter üzerinden aktardıkları olayın iç yüzünü ortaya çıkardı.

Smedley, "Firmamıza gelen elektronik fatura, bir sebepten ötürü spam kutusuna düşmüş, konu bu kadar basit. Her ne kadar utandırıcı bir durum olsa da olayın arkasında başka bir sorun aramaya gerek yok. DNS ayarlarının tam anlamıyla düzeltilmesi 48 saatlik bir süreye yayılacak. Meydana gelen bu durumdan ötürü hepinizden çok özür dilerim." şeklinde bir açıklama yaparak sitelerin faturalar sebebiyle kapandığını belirtti.

Yorumlar
Yukarı Çık