Mobil

Sony’den Uygun Fiyatlı Dev Telefon Haberi Geldi

Sony’den gelen son haberler phablet severleri heyecanlandırdı. 6.4 inch boyutunda Xperia Z Ultrasıyla phablet segmentinin en büyük cihazlarından birine sahip olan Sony, bu sefer daha uygun fiyatlı 6.1 inch ekrana sahip bir phablet modeliyle geliyor. İşte detaylar.

Büyük ekranlı telefona ilginin sürekli arttığı su götürmez bir gerçek. Phablet olarak adlandırılan bu segmentin her yıl bir önceki yıla göre %100 büyüdüğünü düşünürsek markaların yeni modellerini buna göre konumlandırma çabası anlaşılır bir durum.

Phablet pazarında Xperia Z Ultra ile boy gösteren Sony bu sefer daha uygun fiyatlı bir modelle kullanıcılara bu segmentte çeşit sunmaya hazırlanıyor. Sony D2203 model numarasıyla ortaya çıkan yeni phablet modelinin görselleri henüz ortaya çıkmamış olsa da özellikleri göründü.

6. 1 inch ekrana sahip olacak yeni Sony, 854×480 piksel çözünürlükle gelecek. 1.2 Ghz saat hızında çalışan Snapdragon 400 işlemciye sahip olması beklenen yeni Sony, 1 GB RAM‘le gelecek. 

Android 4.4.2 işletim sistemine sahip  olacak olan cihazın microSD desteği, GPS, Bluetooth,Wi-Fi, pusula, ivmeölçer, NFC gibi özellikleri de bulunacak. 5 MP arka kamera ve VGA ön kameraya sahip olacak yeni cihazın donanımsal olarak bir hayli kırpıldığı görülüyor.

200-300 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulması beklenen model hakkında detaylı bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
Yukarı Çık