Diğer

Sony’den Lens Tipi İki Yeni Fotoğraf Makinesi, ILCE-QX1 ve DSC QX30

Sony, IFA 2014 kapsamında iki yeni lens tipi fotoğraf makinesini de tanıttı. Wi-Fi üzerinden ya da doğrudan akıllı telefonlara bağlanabilen bu makineler ilginizi çekecek.

Ancak profesyonel fotoğraf makinelerinden alabileceğiniz verimi, akıllı telefonunuzdan da alabilmenizi sağlayan, en azından bunu hedefleyen Sony’nin lens tipi fotoğraf makinelerine yenileri eklendi. Direkt olarak akıllı telefonunuza bağlayabildiğiniz ve ya Wi-Fi üzerinden de bağlantı sağlayabilen bu cihazlar, her açıdan rahat kullanım imkanı sunmak için dizayn edilmiş.

Tanıtılan cihazlardan biri olan QX1, 20.1 MP APS-C boyutlu Exmor CMOS sensöre sahip. Bu cihaz, akıllı telefonunuzun kamerasıyla yakalayamayacağınız detayları sizlere sunmak için geliştirildi.

İkinci cihaz olan DSC QX30 ise Sony’nin Cyber Shot modellerinde bulunan 30x optik zoomlu G Lens. G Lens’in steady shot ve otomatik odaklanma gibi fonksiyonlarının bulunması, sizlere telefonunuzla çekme imkanınızın olmadığı kadar uzak mesafeleri görüntüleme olanağı sağlıyor. 

Yorumlar
Yukarı Çık