Konsol

Sony’den İlginç Analiz: PS4 Neden Çok Sattı Anlamadık

Sony, satış rekorları kıran yeni konsolu Play Station 4’ün başarısını anlayamadığını belirtti. İlginç açıklama Sony Worlwide Studios’un şefi Shuhei Yoshida’dan geldi. İşte detaylar…

Sony’nin Play Station 4’ü bir yıllık bir süreçte 10 milyonluk satış rakamını yakalayarak bir rekora imza attı. Her büyük firma gibi Sony’de satış sonuçlarını değerlendirdi ve çeşitli analizler yaptı. Konuyla ilgili konuşan Sony Worlwide Studios şefi Yoshida, çeşitli kanallardan ve satış ortaklarından Play Station 4’ün başarısının sırrını araştırdıklarını fakat alınan neticelerden hiçbirşey anlamadıklarını söyledi.

Sony’de her büyük firma gibi ürününün başarısını araştırıp daha sonraki ürünlerine bunu yansıtmayı planlıyordu. Bunun için yapılan çalışmaların sonucunda Play Station 4’ün neden bu kadar fazla sattığı anlaşılamadı.

Geçtiğimiz yıl Play Station 4’ün en büyük rakibi XBox 360‘ın kan kaybetmesinin satış rakamlarını arttırdığı aşikar. Fakat PS4’ü satın alan müşteri profiline bakıldığında hatırı sayılır bir sayıda hayatında hiç konsol kullanmamış kişilerde mevcut. Bu argümanlar birleştirildiğinde Sony, analizlerini bir sonuca bağlayamamış gibi görünüyor.

Bakalım önümüzdeki yıl konsol dünyasında durum ne olacak?

Yorumlar
Yukarı Çık