Oyun

Sony, Crytek’i Alıyor mu?

Almanya'da yaşayan Türk kardeşlerin kurduğu ve Crysis oyunuyla oyun dünyasını alt üst eden oyun stüdyosu Crytek hakkında Sony tarafından satın alınacağı yönünde söylentiler ortaya atıldı.

Crysis serisi ve Cry Engine adlı oyun motoruyla yoğun ilgi çeken firma, son dönemde ekonomik kriz haberleriyle gündeme gelir oldu. Ne yazık ki bir çok ofisinde işten çıkarmaların olacağı yönünde iddialar ortaya atılırken, Crytek yazılı bir açıklamayla iddiaları yalanlamıştı. İddialar bir yana, oyun yapımcılarının Crytek firmasının bel kemiği olan Cry Engine oyun motoruna gereken ilgiyi göstermemesinin firmayı zora soktuğu biliniyordu.

Tam da bu sallantı haberleri esnasında yeni bir söylenti hızla yayıldı. Sony'nin oyun stüdyolarını genişletmek adına Crytek ve ürettiği Cry Engine oyun motorunu satın almak istediği söylendi. Sony'nin genişleme planı çerçevesinde Crytek firmasını satın alacağı söylenirken bu durumun firmayı kapanmaktan kurtaracağı yorumları yapılıyor.

Fakat şimdilik ne Sony ne de Crytek'ten yapılmış resmi bir açıklama yok. İddialar Crytek'e yakın bir kaynağa dayandırılırken, iddiaların sahibi kaynak, haberi hem Sony hem de Crytek tarafından doğruladığını belirtiyor.

Yorumlar
Yukarı Çık