İnternet

Sohbet Eder Gibi Arama Yapın, Bing Yenilendi !

Microsoft’un arama motoru Bing’e devrim niteliğinde bir özellik eklendi. Artık aramalarınızı sohbet eder gibi yapabileceksiniz. Nasıl yani?

Artık kullanıcılar arama yaparken aradıkları konuları bulmak için arama sonuçlarında çıkan siteler arasında dolaşma zahmetinden kurtulacak. Microsoft’un geliştirmeyi sürdürdüğü arama motoru Bing, alanında önemli bir adım attı. Peki nasıl oluyor bu sohbet edercesine arama özelliği?

Verilen örneklerden birini hemen aktaralım. Mesela “ABD’nin başkanı kim?” şeklinde bir soru yazdığınızda karşınıza direkt olarak sorunun cevabı çıkıyor.  Böylece arama motoruna direkt bir soru yönelttiğinizde herhangi bir siteye gerek kalmadan cevabınızı alıyorsunuz. Daha bitmedi…

Diyelim ki “ABD’nin başkanı kim?” diye sordunuz. Cevabı da aldınız. “Onun eşi kim?” şeklinde ilk sorunuzla ilgili diğer bir soru yönelttiğinizde sistem sohbete devam edip konuyu algılıyor ve cevabını veriyor. Hatta üçüncü soru olarak “Boyu kaç?” gibi bir soru sorduğunuzda sohbete devam edebiliyorsunuz.

Özellik şimdilik Bing’in ABD sitesi için geçerli. Yakın zamanda global versiyonda yayında olması bekleniyor. 

Yorumlar
Yukarı Çık